Eczacıbaşı, CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanşında fırtına gibi esti

 

Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Eczacıbaşı, Novara’dan rövanşı farklı aldı. İtalya’daki mücadeleyi 3-2 kaybeden turuncu-beyazlılar, İstanbul’da rakibine set vermedi, 20 Mayıs’ta Torino’da oynanacak Süper finale ilk çıkan takım olmayı başardı.

Telafisi olmayan maçta iki takım da farkı açmak için ilk fırsatlarını değerlendiremedi, 20-20’ye kadar set karşılıklı sayılarla devam etti. Eczacıbaşı beklenen atağı da bu anlarda yaptı, seti 25-22 aldı. Temsilcimizin durumu 1-0’a getirmesini sağlayan Boskovic’in etkili oyununun dışında iki detay öne çıktı. Birincisi rakibin 11 hatasına karşı, bizim 7 hatamız vardı. İkinci ise İtalya’daki maçın kahramanı olan Ebrar’ın sadece 3 sayı almasıydı.

Eczacıbaşı Dynavit ikinci seti adeta kusursuz oynadı. Maçın başındaki blok sıkıntısı bu sette çözülünce fark giderek arttı. Seti 25-12 galip kapatan turuncu-beyazlıların farkı yakalamasında Boskovic’in sayıları kadar, Voronkova’nın müthiş hücum yüzdesi ve Hande’nin bloklarının büyük etkisi vardı.

Üçüncü set kolay olmayacaktı. Çünkü son şansı olan Novara bütün gücünü sahaya yansıtacaktı. Set karşılıklı sayılarla başlasa da Ebrar’ı oyuna sokamayınca rakip skor bulmakta tıkandı, 18-15’te fark üç sayıya çıktı. Avantajını koruyan Eczacıbaşı, seti 25-21, maçı da 3-0 kazanarak Torino’daki finale ilk yükselen takım olmayı başardı, Fenerbahçe-Vakıfbank eşleşmesinden gelecek rakibini beklemeye başladı. Öte yandan turuncu-beyazlıların finale çıkmasıyla, iki Türk takımının finalde karşılaşması garantilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir