Nintendo Switch Satışları 125 Milyon Adedi Aştı

Nintendo tarafından küresel Switch satışları ve yakın zamanda piyasaya sürülen oyunların satışları dahil olmak üzere mevcut mali yılının 4. çeyreğine ilişkin sonuçları yayınlandı. Buna göre kazanç raporu, Nintendo’nun resmi bilgi sayfasında Nintendo Switch satışlarının 2017 yılının başlarındaki lansmanından bu yana dünya çapında 125,62 milyon adedi aştığını ortaya koyuyor.

Üç aylık rapor, Mart ayına kadar devam eden üç aylık döneme ait satış verilerini kapsıyor. 31 ve Nintendo’nun 3.07 milyon Switch birimi daha satmayı başardığından bahsediyor. Bu yılın Şubat ayında açıklandığı üzere, Switch satışları PlayStation 4’ün ömür boyu satışlarını çoktan aştı. Mevcut mali yılında Nintendo, geçen yıla göre 23.06 milyon adet olan yaklaşık 18 milyon adet Switch sevkiyatı yaptı.

Ek olarak Metroid Prime Remastered, Fire Emblem Engage ve Kirby’s Return to Dreamland Deluxe dahil olmak üzere yakın zamanda piyasaya sürülen Switch oyunlarına dair de ilginç veriler söz konusu. Tüm bu oyunlar, son üç ayda dünya çapında 1 milyondan fazla sattı. 31 Mart itibarıyla Metroid Prime 1,09 milyon adet satmayı başardı, Fire Emblem Engage 1,61 milyon adet sattı ve Kirby’s Return to Dreamland Deluxe dünya çapında 1,46 milyon adet sattı. Bir başka etkileyici satış rakamı, dünya çapında 1,79 milyon adet daha satmayı başaran ve 53,79 milyon adet satarak bugüne kadarki en çok satan Switch oyunu olmaya devam eden 2017’nin Mario Kart 8’e ait.

Bu arada, Tears of the Kingdom’ın bu hafta piyasaya sürülmesinden önce, önceki oyun olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild dünya çapında 810.000 adet daha sattı. Pokémon Scarlet ve Violet’in Nintendo’nun son çeyreğinde ek 1,49 milyon adet satması da etkileyici.

Nintendo Switch şu anda tarihteki en çok satan üçüncü oyun platformu konumunda. Nintendo DS ve PlayStation 2 ise dünya çapında 150 milyon adedi aşmayı başarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir