Apple, iPhone 15 Pro’daki hatayı kabul etti… Müdahale edecek!

Apple, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max ile ilgili aşırı ısınma sorunlarını kabul etti. Teknoloji devi, yeni telefonların titanyum çerçevesinin ve yeniden tasarlanan sistem mimarisinin başlangıçta tahmin edildiği gibi soruna katkıda bulunmadığını belirtti.

Bunun yerine Apple, aşırı ısınmayı iOS 17’deki hatalar, belirli uygulamalarla ilgili sorunlar ve telefonların beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olan geçici bir kurulum süresinin bir kombinasyonuna bağladı.

APPLE SORUNU YAZILIM GÜNCELLEMESİ İLE ÇÖZMEYİ DÜŞÜNÜYOR

Apple, kullanıcıların en son iPhone 15 modelleriyle ilgili şikayetlerini gidermek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacak ve düzeltmenin iPhone’un performansını etkilemeyeceğini garanti edecek.

Apple, indianexpress.com’a yaptığı açıklamada “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek birkaç durum tespit ettik. Aygıt, kurulumdan veya geri yüklemeden sonraki ilk günlerde artan arka plan etkinliği nedeniyle daha sıcak hissedebilir. Ayrıca iOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen ve bir yazılım güncellemesiyle ele alınacak bir hata keşfettik.

Bir başka sorun da üçüncü taraf uygulamaların son güncellemelerinin sisteme aşırı yüklenmesine neden olmasıyla ilgilidir. Şu anda kullanıma sunulmakta olan düzeltmeler için bu uygulama geliştiricileriyle işbirliği yapıyoruz.” dedi.

KULLANICILAR ŞİKAYETLERİNİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SIRALADI

Apple’ın yeni iPhone 15 Pro modellerini piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra, birçok kullanıcı Apple’ın forumlarında, Reddit’te ve sosyal medya platformlarında üst düzey Pro modellerinin kullanım sırasında beklenenden daha fazla ısındığından şikayet etmeye başladı.

TF International Securities’de Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, herhangi bir aşırı ısınma sorununun, şirketin ürünün ağırlığını azaltmayı amaçladığı için telefonun tasarımındaki “tavizlerden” kaynaklandığını öne sürdü.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir