‘Belediye Meclisi’nde çoğunluğu verin’

CHP Genel Başkanı Özel, 31 Mart seçimleri için Ankaralılardan Yavaş’a destek istedi. Özel “Gördük ki çok daha fazlasını yapabilecekken atılmayan imzalarla, kalkmayan ellerle onun elini ve kolunu bağlamaya çalışıyorlar. Asla mazeret ileri sürmüyor. Ama Ankaralılara şunu söylüyor; ‘Bu kadar engelleme ile bunları yaptıysak bizim elimizi, kolumuzu çözün, bize ABB Meclisi’nde çoğunluğu verin’ diyor. Sizden bunu istiyoruz Ankaralılar” dedi.

Diğer partililere seslendi

Anketlerin Yavaş’ın beş yıl daha Ankara’ya hizmet edeceğini gösterdiğini belirten Özel “O beş yılda çok daha fazla hizmetin yapılabilmesi için büyük bir çoğunluğa ihtiyaç var. Onun yolu ve anahtarı Ankara’nın bütün ilçelerinde oy kullanacak olanlarda. AK Partili, MHP’li olabilirsiniz. Ama bu dürüst, çalışkan insanı ve ekibini desteklerseniz çok daha güzel hizmetler sizin olacak. 31 Mart’ta her siyasi görüşten Ankaralıdan Mansur Başkan’a ve CHP’nin başkan adaylarına, belediye meclis listelerine destek istiyoruz” diye konuştu.

CHP bayrağı yoktu

Salonda CHP bayrağı yerine sadece Türk bayrağı ve Atatürk posteri yer aldı. Katılımcılar da ellerinde Türk bayrakları ile programı takip etti. Yavaş da sahneye elinde Türk bayrağıyla eşiyle birlikte geldi.

‘İşimize odaklandık’

ABB Başkanı Yavaş ise katılımın yoğun olduğu programdaki konuşmasında “Beş yıl boyunca hiçbir fotoğrafımı meydanlarda görmediniz. Masraf olmasın, bu halkın parası diye, toplu açılışlar dışında hiçbir açılış yapmadık. Kimseyle polemiğe de girmedik. İşimize odaklandık, sadece ve sadece Ankara için çalıştık” dedi. 

“Depremden sonra her şeyin maliyeti arttı. Biz de 4 milyar lira kredi istedik, hepsi çekmişti. 8 aydır bekliyor Meclis’te” diyen Yavaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılacak iş belli: Yapılacak iş, Belediye Meclisi’nde çoğunluğu sağlamak. 2010-1018 yıllarında Ankara’da bir vatandaşımız su ve toplu taşıma giderine asgari ücretinin yüzde 14.73’ünü ödüyordu. Şimdi yüzde 8’e düştü. İşte belediyecilik budur, halkı kazıklamak değildir. Belli miktarın altında emekli maaşı alan, geçinemeyenlere biner liralık destek veriyoruz. 500’er lira doğal gaz desteği veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir