Evli olduğu kadını katleden Ersoy hakim karşısına çıktı: ‘Öfkeli, kıskanç, kontrolcü’

İngiltere’deki bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan 51 yaşındaki Ertan Ersoy, evli olduğu Dr. Antonella Castelvedere’yi bıçaklayarak öldürmesinin ardından dün Chelmsford Kraliyet Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Ersoy, çıktığı mahkemede ‘cinayet’ iddiasını reddedip ‘kasıtsız adam öldürme’ suçunu kabul etti. Castelvedere, geçen yıl 1 Haziran’da çiftin Essex’teki evinin mutfağında ölü bulunmuştu.

Görgü tanığı Tanja Munro, Ersoy’u geçtiğimiz haziran ayında çiftin Essex’teki evinin koridorunda üzerinde kanlı bir gömlekle gördüğünü anlattı. Munro, Ersoy’un ‘kafasının karışık göründüğünü’, elleri ile karnını tutarak mutfağı işaret edip “Sanırım karımı öldürdüm” dediğini aktardı. Mutfağa giderek Castelvedere’ye kalp masajı yapmaya çalıştığını anlatan Munro, bu sırada Ersoy’un “Eşim iyi mi” diye sorduğunu dile getirdi ve şöyle devam etti: “Sadece başımı salladım. Başka hiçbir şey hakkında konuşmadık.”

‘BİLİRKİŞİ RAPORU KABUL EDİLMEYECEK’

Öte yandan, Ersoy’un avukatlarının ‘mental işleyişinde anormallik olduğuna’ dair bilirkişi raporu sunmayı planladıklarını söyleyen Savcı Christopher Paxton, “İddia makamının bilirkişi delillerinin sonuçlarını kabul etmediğini açıkça belirteyim” dedi ve şu ifadeleri kullandı: “Bu cinayetin herhangi bir mental durumun sonucu olmadığını söylüyoruz; bunun yerine açıklamanın sanığın öfkeli, kıskançlığı ve kontrolcü davranışında yattığını belirtiyoruz.”

‘EVE DİNLEME CİHAZI YERLEŞTİRMİŞ’

Savcı Paxton, Ersoy’un eve dinleme cihazı yerleştirdiğini dile getirdi. Bu davranışın Ersoy’un ‘kıskanç ve kontrolcü’ tavrının bir örneği olduğunu söyleyen Paxton, eşinin önceki ilişkisine ‘takıntılı’ olduğunu belirtti. Savcılık, Ersoy’un önceki ilişkisi nedeniyle eşinden önünde diz çöküp af dilemesini istediğini iddia etti.

Ayrıca Dr. Castelvedere’nin telefonunda, eşiyle yaşadığı sorunları anlatan notlar da bulunduğu aktarıldı. Ölümünden iki hafta önce telefonuna kaydedilen bir kayıtta, Ersoy’un onu işe kadar takip ettiği ve ‘ihanetle’ suçladığı yazıyordu.

Duruşma Chelmsford Kraliyet Mahkemesi’nde devam ediyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir