Gol Sevincinin Ardından Cinayet Çıktı: Joshua King Golünü Ona Adamıştı

Fenerbahçe’nin golcüsü Joshua King, 5-0 kazandıkları Çaykur Rizespor karşılaşmasında attığı golden sonra gol sevincinde hayatını kaybeden şoförü Murat Adkovayçin’i unutmamıştı. Murat Adkovayçin’in, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Joshua King, Rizespor maçında golünü atmış ve maç sonunda “Maalesef şoförümü, aynı zamanda amcam gibi çok yakınım olarak gördüğüm bir kişiyi kaybettim” ifadelerini kullanmıştı.

Sabah’ta yer alan habere göre, King’in golünü adadığı Murat Adkovayçin, Ümraniye, Esenkent mahallesinde yaşanan bir kavga sonrasında hayatını kaybetti.

Murat Adkovayçin ailesiyle birlikte mangal yaparken, akrabası olan Muhammed Can Uçan da yanlarına geldi. Gecenin ilerleyen saatlerinde ikili arasında henüz bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Çıkan kavgada Muhammed Can Uçan iddiaya göre, Adkovayçin’in başına ve göğsüne yumrukla saldırdı. Adkovayçin, aldığı darbeler sonucu yere yığılırken, Uçan da kaçtı.

Adkovayçin’in eşi Zeynep G., polise verdiği ifadesinde; “İkisi arasında kısa bir süre önce küçük bir meseleden tartışma olmuştu. Bu yüzden bir süredir de araları bozuktu. Olay günü biz mangal yaparken o da geldi. Eşim ile aynı meseleden yine tartıştılar. Tartışma sırasında eşimin göğsüne ve başına yumrukla vurdu. Eşim aldığı darbeler sonucu yere yığıldı.” dedi.

Hastanede tedavi altına alınan Adkovayçin, 3 gün sonra hayatını kaybetti. Sanık, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye çıkarılarak tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir